Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że

trzeba go bez przerwy robić. My pomagamy go robić

BEZINWAZYJNIE CZYŚCIMY POWIERZCHNIE

Co to jest sodowanie? SodaBlasting.

Co to jest sodowanie? SodaBlasting.

Sodowanie to metoda czyszczenia powierzchni bez jej uszkadzania, która polega na wyrzuceniu czyściwa zmieszanego z powietrzem z bardzo dużą prędkością (u nas nawet do 965km/h). Jest to nowoczesna metoda nie ma jeszcze wiele informacji o niej nawet wg. wikipedii. Jednak często Państwo pytacie: “właściwie co to jest sodowanie?”

sodowanie_co_to_jest_sodablasting_vblaster

Czyściwem jest soda oczyszczona (Sodium Bicarbonate) NaHCO3 . Nieorganiczny związek chemiczny rozpuszczalny w wodzie, całkowicie bezpieczny dla człowieka i środowiska.

soda_oczyszczona_sodowanie_vblaster

Rozpędzone cząsteczki sody zderzają się z powierzchnią i wybuchają (uwalniając energię – blast), nie są odbijane i w ten sposób czyszczą powierzchnię.

BEZ USZKADZANIA POWIERZCHNI

Sodowanie zastępuje ogólnie znane piaskowanie ponieważ jest bezinwazyjne – nie powoduje uszkodzeń czyszczonej powierzchni nawet najbardziej delikatnej ( plastik , drewno , aluminium ).

sodowanie_soda_piaskowanie_sodablasting_co_to_jest_sodowanie

OCZYSZCZASZ BEZPYŁOWO I NA SUCHO

Kilka trybów pracy – strumieniowo na sucho, hydrodynamicznie w otoczce wodnej oraz innowacyjnie – bezpyłowo w mixie wodnym

  • dwa tryby pracy – nieinwazyjne oczyszczanie bez uszkadzania powierzchni lub silne inwazyjne usuwanie zanieczyszczeń z wniknięciem w powierzchnię (rdza).
  • usuwa wszystkie rodzaje zanieczyszczeń.
  • Oczyszczanie każdej powierzchni.
  • Szybkość oczyszczania.
  • Praca na sucho lub mokro (bezpyłowo)
  • Certyfikowane czyściwo bezpieczne dla środowiska

SODOWANIE VS PIASKOWANIE

Piaskowanie Sodowanie
Wydaje się tańsze Bywa tańsze od piaskowania
Trzeba dokładnie zabezpieczyć elementy podatne na uszkodzenie (czasochłonne) Nie trzeba zabezpieczać powierzchni – co skraca czas pracy
Nagrzewa czyszczoną powietrznię Nie przegrzewa czyszczonej powierzchni
Struktura piasku uszkadza powierzchnię Bez uszkadzania powietrzni
Czyści tylko niektóre zabrudzenia na niektórych powierzchniach Czyści praktycznie wszystkie zabrudzenia ze wszystkich powierzchni